SVØMMEBRILLER = KUN 10 KR.

Se alle tilbud nu →

00 00 00

Meget begrænset antal - Køb nu!

Størrelsesguide og skema til Watery Gecko våddragt til damer

Her er størrelsesskemaet til valg af Watery Calder Gecko våddragt til damer. Målene er taget med dragten liggende fladt og uden stræk. Våddragten giver sig både ved brug og i vand og tilpasser sig derfor kroppen under svømning. Vælg derfor størrelse ud fra de mål, som du er tættest på.

Hvis du skulle være uheldig og være midt imellem to størrelser, så skal du vælge størrelsen hvor du rammer flest af målene, generelt er de vigtigste mål dog bryst og højden (ankel til skulder)

En våddragt skal helst ikke sidde for løst, hvorfor hvis der dannes mange luftlommer eller “poser” omkring dragten så er den for stor til dig.

StørrelseVåddragt længde - ankel til skulder (cm)Skridt til hals (cm)Ankel til skridt (cm)Bryst (cm)Talje (cm)Hofte (cm)Lår (cm)Armlængde (målt fra armhulen) (cm)
XX-Small11452596858763845
X-Small12054617462763846
Small12656648468803847
Medium13260678872844150
Large13463709274864450
X-Large13564739480884452
XX-Large144667610084945055
XXX-Large1486878104881005458

Billigste og største udvalg af Watery Gecko våddragt til damer? Udforsk og køb med prisgaranti her

Anbefalet til dit køb

32% køber disse produkter sammen med din kurv

Luk
  • Søgeresultater
  • Produkter

Søgeresultater

    Ingen resultater for ""

    Spørg vores kundeservice

    Ring til os

    71 74 71 94

    Skriv til os

    support@watery.dk

    Åbningstider

    Ma-Fr: 08-22 / Lø-Sø: 10-22

    Chat med os

    I højre hjørne

    Psst… vi kan se, at din rabatkode-hjælper er tændt 👀

    Din browser prøver at hjælpe dig med at finde rabatter. Det er fair nok.

    Men hos Watery.dk forstyrrer den faktisk checkout og kan give forkerte priser eller fejl. Rabatkoder er individuelle og må ikke deles med andre.

    Vi anbefaler at du deaktiverer din rabatkode-hjælper for at få adgang til alle de gode produkter og priser hos Watery.dk 😅