Hos Watery søger vi en ny Finance Controller assistent, der vil indgå i vores Finance Team i Horsens
Hos Watery er der altid den næste optimering at gå i gang med, og derfor er der et ekstra stort behov for sikre hænder, som sørger for at driften kører efter planen og processerne bliver overholdt, så budgettet holder.
Derfor søger vi en person som finder ro i at vide at der er orden i penalhuset og tallene stemmer. Hvis det er dig ønsker at være med til at sikre dine kollegaer har det rette fundament og indblik for at træffe de rette beslutninger
- Så er det lige dig vi går og mangler
I en central ny-oprettet stilling med reference til Head of Finance og en stejl læringskurve med eksekvering indenfor:
Vi søger dig, der ønsker at gå den ekstra mil for at sikre grundlaget for alle andre afdelinger og driften, så Watery kan fortsætte sin hidtil hurtige udvikling og vækst på alle fronter.
Føler du derudover at du aldrig er i mål, fordi målstregen rykker sig hver gang du kommer tæt på den? Og giver det dig ny energi at finde den næste store udfordring, som du skal tackle?
- Så ved hele team Watery hvordan du har det!
Eksempler på eksekverende opgaver over tid
Ansvarsområder over tid
Hvis du ligesom resten af Watery-teamet har en can do attitude: “Det har jeg ikke prøvet før, så det kan jeg helt sikkert, ellers spørger jeg” - så kommer du til at passe perfekt ind!
Watery er et internationalt vandsport-brand hvor vi gennem de sidste 10 år har opbygget Skandinaviens største vandsportshop og brand med webshops i 10 europæiske markeder (+50% udenfor DK), hundredtusindvis af årlige ordrer med landets gladeste kunder (og dermed rigtig meget data), national prisvindende, et par gange, og ikke mindst bestående af 75 energiske kollegaer på tværs af lager og kontor (heraf cirka 25 på fuldtid) i et ungt og eksekverende miljø. Og vi er bestemt ikke færdige med at vækste: I 2025 vækstede vi +30% og det samme arbejder vi indædt på sker igen i år. Dette til nu en nettoomsætning på den gode side af 100 mio. Efter at vi brugte de første år som en almindelig retail-forretning af eksterne brands, så har vi de seneste år med succes transformeret Watery til hovedsageligt at være en international D2C-forretning for at sætte ild til svømmebranchen på den internationale scene.
Svømmeturen de næste år:
De kommende år skal vi i virkeligheden bare gøre meget mere af det samme, for at fundamentet er lagt og planerne testet af og virker. For at understøtte disse, fortsat høje ambitioner på toplinjen og dermed også kompleksitet i forretningen, udvider vi nu dette centrale led i Finance for at fortsætte ekspansion internationalt, og at muliggøre det fulde potentiale på en kosteffektiv og skalérbar måde. Du skal, i tæt samarbejde med Esben, Head of Finance, og Valdemar, Finance Assistent, være med til at styrke fundamentet for at vi opskalerer virksomheden profitabelt på flere internationale markeder og dybere penetration i Skandinavien og sikre processerne omkring væksten.
Kontakt Esben, Head of Finance, ved spørgsmål på esben@watery.dk
Vi tager samtaler løbende og med opstart hurtigst muligt - gerne i går, hvis du er den rette.
DINE SENESTE SØGNINGER
POPULÆRE SØGNINGER
Ingen resultater for ""
Ring til os
71 74 71 94Skriv til os
support@watery.dkÅbningstider
Ma-Fr: 08-22 / Lø-Sø: 10-22
Chat med os
I højre hjørne
søg Søg på hele Watery.dk